Veidojot elektroniskus pārbaudes darbus, ir iespējams izmantot ne tikai jau sagatavotos uzdevumus, bet arī izveidot pašam savus. Kā to izdarīt, aprakstīts šajā pamācībā.

1. solis - Pārbaudes darba veidošana

Sākumā jāatver sadaļa ''Pārbaudes darbi'' un jāklikšķina uz ''Jauns pārbaudes darbs''.

2. solis - Sava uzdevuma izveide

Šajā sadaļā iespējams izvēlēties jau gatavus uzdevumus, kurus pievienot pārbaudes darbam un pēc tam nosūtīt skolēniem. Lai veidotu savu uzdevumu, jāklikšķina uz ''Veidot savu uzdevumu''.

Uzdevumu izveides sadaļā iespējams izveidot četru dažādu veidu uzdevumus:

  • atbilde ar tekstu;
  • skaitliskā atbilde; 
  • testveida uzdevums; 
  • radošais uzdevumus.

Kā piemēru apskatīsim ''Testveida uzdevums'' - lai to sāktu veidot, jāklikšķina uz šī uzdevuma ikonas.

Testveida uzdevumā iespējams ierakstīt jautājumu, pievienot atbilžu variantus, pievienot attēlu, kā arī izvēlēties, vai pareizs būs tikai viens no variantiem vai vairāki. Priekšskatījumā iespējams aplūkot to, kāds uzdevums izskatīsies skolēnam. Tad, kad visa uzdevumam nepieciešamā informācija ir aizpildīta, jāklikšķina uz ''Turpināt''.
 

Priekšskatījumā redzams, kā uzdevums izskatīsies skolēnam. Jāņem vērā, ka testveida uzdevumā katram skolēnam varianti mainīsies vietām, kas samazinās iespēju norakstīt pareizo atbildi vienam no otra.
 

Pēc uzdevuma izveides nepieciešams aizpildīt visus šeit redzamos laukus - Uzdevuma nosaukumu, punktu skaitu, priekšmetu, klasi un aprakstu. Vēlāk pēc šiem kritērijiem būs ērti sagrupēt un atrast visus savus izveidotos uzdevumus. Pēc lauku aizpildīšanas klikšķināt uz ''Turpināt''.

3. solis - Pārbaudes darba pabeigšana

Kad visa informācija par uzdevumu aizpildīta, uzdevums automātiski pievienojas pārbaudes darbam. Nākamās reizes šo uzdevumu būs iespējams atrast sadaļā ''Mani uzdevumi'' kopā ar pārējiem priekšmetiem, kur atrodas Uzdevumi.lv veidotais saturs.

Tālāk var turpināt pārbaudes darba izveidi, pievienojot jau gatavus uzdevumus, vai izveidojot jaunus. Pēc uzdevumu atlases nepieciešams klikšķināt ''Turpināt'' un sekot tālākiem soļiem, lai pārbaudes darbu nosūtītu saviem skolēniem.