Prezentācijas režīms pieejams visiem Uzdevumi.lv reģistrētajiem "Skolotājiem" un "Privātskolotājiem". Jaunā funkcija izstrādāta speciāli darbam klasē mācību stundās:

  • personīgajos datoros;
  • uz projektora;
  • uz interaktīvās tāfeles.

Prezentācijas režīms darbojas tikai sadaļā "Virtuālā skola". Nospiežot uz pogas "Prezentācijas režīms" izzūd portāla izvēlnes sadaļa, tāpēc "Virtuālās skolas" priekšmetu izvēlne kļūst skaidrāka un lielāka. Izvēloties šo režīmu, arī burti palielinās un kļūst saredzami pat pēdējās solu rindās.


1. solis - Kā ieslēgt prezentācijas režīmu

Jāpieslēdzas Uzdevumi.lv, izmantojot savu lietotājvārdu un paroli ("Skolotāji" un "Privātskolotāji"), vai jāienāk portālā, izmantojot E-klases pasi!

Jāienāk "Virtuālajā skolā" ! Prezentācijas režīmu iespējams ieslēgt gan uzreiz "Virtuālās skolas" sākumlapā, gan vēlāk, izvēloties nepieciešamo priekšemtu, tēmu, uzdevumu vai teoriju.

 

Lai ieslēgtu prezentācijas režīmu, lapas labajā malā jāuzklikšķina uz pogas "Prezentācijas režīms" ! Tālāk būs redzams uznirstošais logs, kurā jāklikšķina uz kvadrātiņa blakus uzrakstam "Ieslēgt prezentācijas režīmu" .

 

 

 

2. solis - Darbs prezentācijas režīmā

Ja datoram ir pietiekami augsta ekrāna izšķirtspēja, pirmajā prezentācijas režīma ieslēgšanas reizē parādīsies palīdzības logs - saraksts ar padomiem. Ar tiem iepazīties iespējams, klikšķinot uz bultiņām labajā un kreisajā pusē :

  • taustiņu kombinācija "Ctrl" + "+" palielina ekrānu;
  • taustiņu kombinācija "Ctrl" + "-" samazina ekrānu;
  • taustiņš "F11" ieslēdz pilnekrāna režīmu;
  • taustiņu kombinācija "Ctrl" + "0" atgriežas uz oriģinālo lapas izmēru.

Uzmanību! Pēc darba beigšanas prezentācijas režīmā, jāatgriež ekrāna oriģinālais izmērs, citādi teksts monitorā paliks palielināts vai samazināts. 

Lai aizvērtu palīdzību un uzsāktu darbu, labajā augšējā stūrī jāuzklikšķina uz krustiņa vai vienkārši jānoklikšķina ārpus palīdzības loga ! Lai palīdzība neparādītos atkārtoti, lapas apakšējā kreisajā stūrī jāieklikšķina kvadrātā "Vairāk nerādīt" !

3. solis - Kā izslēgt prezentācijas režīmu

Lai izietu no prezentācijas režīma, atkārtoti jāspiež uz pogas "Prezentācijas režīms" un jānoņem ķeksītis pie "Ieslēgt prezentācijas režīmu". Pēc tam tiks atgriezts ierastais pārlūkošanas režīms.